با آلمان صدراعظم آلمان بین الملل آلمان

با: آلمان صدراعظم آلمان بین الملل آلمان کلن تظاهرات آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان

گت بلاگز وب‌گردی عکس + این خوراکی‌ها مغزتان را به نابودی می‌کشاند!

برای سال‌های متمادی، پزشکان و متخصصان به ما توصیه کرده‌اند که از غذاهای فرآوری شده، گوشت قرمز و قند فراوان اجتناب کنیم. ولی با این حال بازهم بسیاری از افراد

عکس + این خوراکی‌ها مغزتان را به نابودی می‌کشاند!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، همان که می دانیم تغذیه یکی از اساسی ترین نیازهای بدن به حساب می آید. به گفته روانپزشکان، افرادی که مبتلا به بیماری های معنوی و روانی هستند بی شک از تغذیه مناسبی پیروی نکرده اند، البته عوض کردن در رژیم غذایی تمام پرسشها مربوط به سلامت روان را دگرگون نمی کند ولی تحقیقات نشان داده است پرسشها روانی ارتباط تنگاتنگی با نوع تغذیه افراد دارد.

عبارات مهم : تغذیه
متاسفانه، تنها 13درصد از مردان و 15درصد از زنان به اندازه کافی میوه و سبزیجات به بدن خود می رسانند سایر افراد نمی دانند مغز انسان براساس مواد مغذی و ویتامین هایی که دریافت می کند عملکرد خود را نشان می دهد.

اگر شما مواد مصنوعی، هورمونی و دارای مواد نگهدارنده را جایگزین مواد طبیعی و مغذی کرده اید، بدن شما یکی از توابع اساسی خود را به مرور وقت از دست خواهد داد. امروزه تخمین زده شده است هست، اکثر افراد حدود 22 قاشق چای خوری شکر و مواد مصنوعی قندی مصرف می کنند که این عنوان به شدت جهت مغز خطرناک هست.

تحقیقات نشان داده است شکر و مواد فراوری شده، از دسته خوراکی هایی هستند که سلامت روان و عملکرد مغز را بسیار تحت تاثیر عواقب خطرناک قرار می دهد. در نتیجه بسیاری از مردم که این گروه از مواد غذایی را در رژیم خود جای داده اند به تدریج در عملکرد مغزشان دچار اختلال شده است و به مرور وقت کندی مغز، کم کردن حافظه، عوض کردن در خلق و خو را تجربه می کنند.

به عبارتی راحت تر می توان گفت، یکی از اثرات مخرب شکر و غذاهای فراوری شده است ایجاد التهابات دائمی در بافت های بدن و بخصوص مغز است علاوه بر آن با مصرف میان وعده های ناسالم و سرشار از قندوشکر افسردگی در کمین تان هست.

یکی دیگر از پرسشها مصرف بی رویه شکر، مواد قندی مصنوعی و فراوری شده، پرسشها گوارشی است که این عنوان روی سلامت روان نیز بی تاثیر نیست. آیا که بدن انسان حدود 95 درصد سروتونین در دستگاه گوارش ترشح می کند، سروتونین یک ماده شیمیایی است که در تنظیم خواب ، حالات معنوی و روانی و اشتها تاثیرگذار هست.

حال با مصرف این مواد غذایی، میلیون ها سلول عصبی تحت پوشش دستگاه گوارش به تدریج به نابودی کشیده می شود.

منبع:جام جم
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تغذیه | سلامت | تحقیقات | عملکرد مغز | مواد غذایی | رژیم غذایی | مواد غذایی | سلامتی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog