با آلمان صدراعظم آلمان بین الملل آلمان

با: آلمان صدراعظم آلمان بین الملل آلمان کلن تظاهرات آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان

گت بلاگز فضای مجازی فیس‌بوک پارلای را راه‌اندازی می‌کند

فیس‌بوک یک محیط آزمایشی به نام پارلای (ParlAI) را جهت هوش مصنوعی و ربات‌ها راه اندازی می‌کند.

فیس‌بوک پارلای را راه‌اندازی می‌کند

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ به تازگی بخش پژوهش هوش مصنوعی شرکت فیس بوک، برنامه های خود را جهت راه اندازی یک محیط آزمایشی که در آن پژوهشگران هوش مصنوعی و ربات سازان می توانند کارهای خود را به اشتراک بگذارند، اعلام کرده است.

به موجب این طرح، تمرکز اولیه، روی آموزش مکالمه به ماشین ها به صورت متن باز بوده و سایر پژوهش ها در پارلای روی بینایی کامپیوتر و زمینه های هوش مصنوعی فراتر از درک زبان طبیعی جهت این کار تمرکز خواهد کرد.

عبارات مهم : آموزش

گفتنی هست؛ قسمت هایی از پژوهش هایی که در پارلای انجام می شود به ربات های گوناگون و ارتباط ربات با ربات تخصیص داده شده است دارد.
پژوهشگران یا بازدیدکنندگان پارلای جهت آزمون و آموزش مدل های هوش مصنوعی با پلتفرم منبع باز باید به دانش پایتون مسلط باشند.
یان لیکن، مدیر بخش پژوهش هوش مصنوعی شبکۀ اجتماعی فیس بوک در این خصوص عنوان کرد: «هدف پارلای نوآوری بیش از پیش هست. اساساً این مسئله باید بیش از یک عامل گفتمان با دانش پیش زمینه کافی در نظر گرفته شود. بخشی از این پژوهش ها واقعاً از سطح ماشین ها جهت درک زبان یا توانایی درک گفتار فراتر می رود.»
وی ادامه داد: موضوعی که در پارلای دنبال می شود، هوشمندسازی زیاد ماشین هاست و از عهده یک شرکت خارج هست. به همین خاطر ما می کوشیم نقش رهبری این جامعه پژوهشی را بر عهده بگیریم و تمام این پژوهش را به جهتی مناسب هدایت کنیم.
مدیر بخش پژوهش هوش مصنوعی شبکۀ اجتماعی فیس بوک عنوان کرده است که کلید موفقیت بعضی از ربات ها، توانایی مکالمه در آنهاست.
یکی از نمونه های ربات های محاوره ای، “شیائوییس” است که یک ربات سه ساله است و هنوز هم به ده ها میلیون کاربر فعال در چین را مدیریت می کند و یکی از محبوب ترین ربات ها در حافظه اخیر است.
نمونه دیگری از این ربات ها “زو” است که کمتر از شش ماه پیش در دسترس بازدیدکنندگان قرار داده شد و بیش از 300000 کاربر فعال در ماه دارد.
جیسون وتسون، یکی از دانشمندان پژوهشکده هوش مصنوعی فیس بوک، اعلام کرد: ما می خواهیم که چت بات های ما زیاد شبیه انسان صحبت کنند و در واقع صحبت های آنها طبیعی به نظر برسد. بدهید معنا که بتوانند به سؤالات متفاوت پاسخ دهند، در مورد فیلم صحبت کنند، رزرو رستوران را انجام دهند و تمام کارها را پیش ببرند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آموزش | تمرکز | ماشین | مکالمه | هوش مصنوعی | فیس بوک پارلای | هوش مصنوعی | ربات ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog