با آلمان صدراعظم آلمان بین الملل آلمان

با: آلمان صدراعظم آلمان بین الملل آلمان کلن تظاهرات آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان

گت بلاگز فرهنگی هنری برگزاری همایش ملی رویکردهای میان رشته‌ای به آموزش ترجمه

همایش ملی رویکردهای میان رشته‌ای به آموزش ترجمه در تاریخ بیستم مهرماه برگزار می‌شود.

برگزاری همایش ملی رویکردهای میان رشته‌ای به آموزش ترجمه

هلیا واعظیان، دبیر همایش ملی رویکردهای میان رشته ای به آموزش ترجمه در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص این همایش گفت: پروژه فرستادن چکیده ها به همایش ملی رویکرد های میان رشته ای به آموزش ترجمه هنوز تمام نشده است این همایش در تاریخ بیستم مهرماه ببرگزار می شود. ما در واقع کامپیم اولیه را گرفتیم. یک استاد ترجمه به نام زن پومبولوسو از خارج از کشور عزیزمان ایران در همایش شرکت می کند. دکتر فرحزاد از دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر خوش سلیقه از دانشگاه فردوسی مشهد قرار است در همایش ملی رویکردهای میان رشته ای به آموزش ترجمه صحبت کنند.
وی افزود: آینده نگری می شود حداقل 30 تا 40 مقاله در همایش ملی رویکردهای میان رشته ای به آموزش ترجمه خواهیم داشت.تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه این همایش هنوز مشخص نشده به علت آنکه وقت ارسال چکیده مقاله تا سی و یکم خرداد ماه است.فکر می کنم امکان تمدید وقت آن باشد به علت آنکه بعضی همکاران مقالات را در روز آخر جهت شرکت در همایش می فرستند.

عبارات مهم : آموزش
دبیر همایش ملی رویکردهای میان رشته ای به آموزش ترجمه با اشاره به رویکردهای این همایش اظهار داشت: اصل داستان همایش ملی رویکردهای میان رشته ای به آموزش ترجمه، توجه به آموزش ترجمه بود.ولی چون در کشور عزیزمان ایران دیدیم اساتید آموزش زبان هم درگیر آموزش ترجمه هستند، خواستیم یک آشتی بین آموزش زبان و حوزه مطالعه ترجمه باشد این است که بافت مهم ۀموزش ترجمه است.اما کسانی که درگیر ترجمه هستند چه در رشته زبان باشد چه رشته های دیگر می توانند در همایش شرکت کنند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آموزش | ایران | ترجمه | مقاله | همایش | ترجمه | ادبیات | هلیا واعظیان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog