با آلمان صدراعظم آلمان بین الملل آلمان

با: آلمان صدراعظم آلمان بین الملل آلمان کلن تظاهرات آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان

گت بلاگز علمی پزشکی ماراتن آزمون ارشد شروع شد

آزمون کارشناسی ارشد (ناپیوسته) سال تحصیلی ۹۶ – ۹۷ از دقایقی پیش با مسابقه ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب شروع شد و بر اساس برنامه زمانی اعلام شده است از سوی شرکت سنج

ماراتن آزمون ارشد شروع شد

حسین توکلی مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده است آزمون داوطلبان ۱۱ کدرشته شامل: ۱۱۵۶ (آماد)، ۱۱۳۴ (مجموعه حسابداری)، ۱۱۳۳ (مجموعه روانشناسی)، ۱۱۲۴ (مجموعه زبان آلمانی)، ۱۱۲۲ (مجموعه زبان روسی)، ۱۱۱۷ (مجموعه علوم تربیتی)، ۱۱۴۲ (مجموعه مدیریت)، ۱۲۵۱ (مجموعه مهندسی برق)، ۱۲۶۷ (مجموعه مهندسی مکانیک)، ۱۱۵۷ (مدیریت بحران)، ۱۱۴۳ (مشاوره) در حوزه های امتحانی مربوط جهت تعداد ۳۶۲ هزار و ۸۳۵ داوطلب که ۱۷۹ هزار و ۷۶۸ نفر زن و ۱۸۳ هزار و ۶۷ نفر مرد هستند، در صبح پنجشنبه ۷ اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار می شود.
توکلی ادامه داد: در بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۷ اردیبهشت نیز آزمون ۶۳ کدرشته امتحانی (کدرشته های امتحانی شناور) جهت ۱۳۷ هزار و ۴۰۹ داوطلب که از این تعداد ۶۳ هزار و ۸۶۶ نفر زن و ۷۳ هزار و ۵۴۳ نفر مرد هستند، برگزار خواهد شد.

عبارات مهم : آموزش

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور تاکید کرد: صبح فردا جمعه نیز مسابقه ۳۲۹ هزار و ۵۵۴ داوطلب در ۲۲ کدرشته امتحانی برگزار می شود که از این تعداد ۱۴۲ هزار و ۹۴۹ نفر مرد و ۱۸۶ هزار و ۶۵۰ نفر مرد هستند.
توکلی ادامه داد: عصر فردا (جمعه ۸ اردیبهشت ماه) نیز ۱۲۰ هزار و ۳۶۴ داوطلب در ۳۶ کدرشته امتحانی به مسابقه می پردازند که از این تعداد شرکت کننده ۷۵ هزار و ۹۸۲ نفر زن و ۴۴ هزار و ۳۸۲ داوطلب مرد خواهند بود.
آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۶ دانشگاه و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب در حالی امروز و فردا (۷ و ۸ اردیبهشت) در ۶۸ شهرستان کشور برگزار می شود که آمار داوطلبان عضویت کننده در این آزمون نسبت به سال گذشته تعداد ۱۱۷ هزار و ۲۷۲ نفر و یا به عبارت دیگر ۱۳. ۳۵ درصد زیاد شده است هست. به طوری که سال گذشته ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد عضویت کردند.
بر اساس آمارهای گزارش شده است از سوی شرکت سنجش آموزش کشور، از تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب عضویت کننده در آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ تعداد ۴۳۰ هزار و ۶۶ نفر زن و ۴۴۸ هزار و ۳۲۲ نفر مرد هستند. همچنین از این تعداد داوطلب عضویت کننده تعداد ۵۳۳ هزار و ۵۵۱ داوطلب در گروه علوم انسانی، ۴۵ هزار و ۲۲۸ داوطلب در گروه علوم پایه، ۲۰۰ هزار و ۱۹۴ داوطلب در گروه فنی مهندسی، ۲۷ هزار و ۹۱۵ داوطلب در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۶۹ هزار و ۳۴۳ داوطلب در گروه هنر و تعداد ۲ هزار و ۱۵۷ داوطلب در گروه دامپزشکی عضویت کرده اند.
همچنین از تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب عضویت کننده در آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ تعداد ۷۱ هزار و ۷۷۴ داوطلب علاوه بر گزینش کدرشته امتحانی اول علاقه مندی خود را نسبت به گزینش کدرشته امتحانی دوم نیز اعلام کردند.
**اعلام نتیجه های اولیه، دهه دوم خرداد
نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ به صورت کارنامه تنظیم شده است و کارنامه تمام داوطلبان شرکت کننده به وسیله شرکت سنجش آموزش کشور در دهه دوم خردادماه ۹۶ از طریق سایت این شرکت به نشانی www.sanjesh.org منتشر خواهد شد؛ بنابراین داوطلبان مجاز به گزینش رشته می توانند جهت پذیرش در کد رشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی با مراجعه به سایت این شرکت نسبت به گزینش رشته اقدام کنند و جهت پذیرش در کد رشته محل های دانشگاه آزاد نیز در همان تاریخ مقرر یعنی از نیمه دوم خرداد با مراجعه به سایت مرکز سنجش آزمون دانشگاه آزاد نسبت به گزینش رشته اقدام کنند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آموزش | داوطلب | مجموعه | دانشگاه | دانشگاه | داوطلبان | کارشناسی ارشد ناپیوسته | آزمون ارشد سال 96

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog