با آلمان صدراعظم آلمان بین الملل آلمان

با: آلمان صدراعظم آلمان بین الملل آلمان کلن تظاهرات آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان

گت بلاگز اخبار بین الملل سوریه در ازای دیرالزور , توافق آمریکا و روسیه، جزیره&quot، کانتون &quot

رقابت آمریکا و روسیه بر سر میراث داعش در مرزهای سوریه، عراق و ترکیه همچنان ادامه دارد ولی با تفاهم‌هایی همراه است که دو طرف جهت هم‌پیمانانشان ترسیم می‌کنند. نیر

سوریه در ازای دیرالزور , توافق آمریکا و روسیه، جزیره&quot، کانتون &quot

توافق آمریکا و روسیه؛ کانتون "جزیره" سوریه در ازای دیرالزور

عبارات مهم : سوریه

رقابت آمریکا و روسیه بر سر میراث داعش در مرزهای سوریه، عراق و ترکیه همچنان ادامه دارد ولی با تفاهم هایی همراه است که دو طرف جهت هم پیمانانشان ترسیم می کنند. نیروهای “سوریه دموکراتیک” که از سوی واشنگتن حمایت می شوند کنترل کانتون “جزیره” سوریه در شرق رود فرات را در دست گرفته و در برابر نظام سوریه و حزب الله که از سوی مسکو حمایت می شوند، بر شهر دیرالزور و فرودگاه آن سیطره دارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، تصویر هنوز تمام نشده هست. این یک تفاهم در شرایطی است که همچنان حملات ادامه دارد. همچنان هر طرفی جهت عبور از کرانه دیگر رود فرات تلاش می کند. مساله تازه تلاش ریاض حجاب، مدیر هیئت مخالفان سوریه در مذاکرات صلح جهت دستیابی به حمایت آمریکا و منطقه جهت کمک به ارتش آزاد است تا جای پای مخالفان در شهرهای المیادین و البوکمال در مرزهای سوریه و عراق مستحکم شود با این اعتبار که فرماندهان نظامی می دانند که جنگ بزرگ هنوز اتفاق نیفتاده است و این جنگ، جنگ وادی الفرات در مرزهای سوریه و عراق است.

سوریه در ازای دیرالزور , توافق آمریکا و روسیه، جزیره&quot، کانتون &quot

سرعت پیشروی نیروهای نظام و حزب الله با پشتیبانی هوایی روسیه فرماندهان وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و نیروهای “سوریه دموکراتیک” را غافلگیر کرده است.

یک مسؤول عالی رتبه غربی اعلام کرد که مساله اول مربوط به گردهم آمدن نیروهای نظام سوریه از غوطه شرقی و مرکز، جنوب و شمال سوریه بعد از تثبیت توافقنامه های کم کردن تنش و نفوذ به دیرالزور از چهار محور هست. دوم توافق داعش با حزب الله لبنان در قلمون غربی در مرز با لبنان بود و مشمول بر انتقال صدها داعشی به البوکمال بود طوری که داعشی که نیروهایش را در بمباران هوایی از دست داده بود از جنگ در دیرالزور دست کشید. این نشان دهنده حمله ائتلاف به کاروان داعشی ها در قلمون و کشته شدن سرکرده های داعش در حملات جنگنده های روسیه است.

رقابت آمریکا و روسیه بر سر میراث داعش در مرزهای سوریه، عراق و ترکیه همچنان ادامه دارد ولی با تفاهم‌هایی همراه است که دو طرف جهت هم‌پیمانانشان ترسیم می‌کنند. نیر

پیشروی سریع نیروهای نیروهای نظام سوریه و هم پیمانانش و رسیدنشان به فرودگاه دیرالزور بعد از شکسته شدن محاصره شهر، نشست های فوری را از نیروهای ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا و نیروهای “سوریه دموکراتیک” طلبید. یکی از مسؤولان شرکت کننده در این نشست گفت: طرف آمریکایی جهت شروع جنگ حومه دیرالزور مایل نبود هر چند که دولت دونالد ترامپ مانعی نمی بیند که هر طرفی از جمله نیروهای نظام با داعش بجنگند. اولویت جهت واشنگتن آزادی شهر رقه است که احتمالا آخرهای ماه میلادی جاری این اتفاق بیفتد.

از نظر فرماندهان یگان های مدافع خلق کرد تفاهم این است که نیروهای نظام در شام یعنی غرب رود فرات باشند و نیروهای “سوریه دموکراتیک” در کانتون “جزیره” سوریه یعنی شرق رود فرات بمانند. زمانی که یگان های مدافع خلق کرد اشاره کردند که اجازه دادن به نیروهای نظام سوریه جهت عبور از رود فرات بر جنگ رقه و برخورد با این نیروها تأثیر خواهد گذاشت آمریکا نیز تصمیم گرفت تا از جنگ “توفان الجزیره” (منطقه کردستان سوریه تحت سیستم سیاسی خودمدیریتی دموکراتیک درآمده و به سه واحد سیاسی با نام های کانتون جزیره، کانتون کوبانی و کانتون عفرین تقسیم شده است است.) جهت آزادی کرانه شرقی رود فرات و رسیدن به مرزهای دیرالزور حمایت کند. یک مسؤول آمریکایی تأکید کرده که نباید به نیروهای نظام اجازه عبور از رود فرات داده شود.

در الشدادی در نزدیکی شهر حسکه نیز نشست های متعددی بین رهبران ائتلاف و نیروهای “سوریه دموکراتیک” برگزار شد که به ایجاد طرح نظامی با فراهم آوردن ۱۰ هزار نیرو جهت گشودن دو جبهه از الشدادی و ابوالخشب منجر شد. این طرح مشمول بر آزادی کرانه شرقی ظرف یک هفته بود ولی به شرط عدم عبور از رود فرات.

سوریه در ازای دیرالزور , توافق آمریکا و روسیه، جزیره&quot، کانتون &quot

بین پیشروی نیروهای نظام و هم پیمانانشان از یکسو نیروهای “سوریه دموکراتیک” از سوی دیگر ریاض حجاب پیشنهاد داد که آمریکا از ارتش آزاد سوریه حمایت به عمل آورد. این پیشنهاد مشمول بر فراهم آوردن ۲۰۰۰ نیرو با احتمال زیاد کردن این تعداد به ۵۰۰۰ تن جهت سیطره بر المیادین و البوکمال است.

به گفته یک مسؤول غربی، پیچیدگی این عنوان در انتقال نیروهاست طوری که نیروهای “سوریه دموکراتیک” با هرگونه نقش ارتش آزاد مخالفند و در نتیجه باید در چارچوب این نیروها قرار بگیرند ولی ارتش آزاد و ترکیه با این مساله مخالفند. گزینه دیگر این است که نیروهای ارتش آزاد از پایگاه التنف آمریکا در نزدیکی مرزهای عراق به البوکمال بروند ولی این مساله نیز نیروی نظامی زیاد و آمادگی جهت به مقابله با نیروهای نظام در مسیر البوکمال و دیرالزور را می طلبد.

رقابت آمریکا و روسیه بر سر میراث داعش در مرزهای سوریه، عراق و ترکیه همچنان ادامه دارد ولی با تفاهم‌هایی همراه است که دو طرف جهت هم‌پیمانانشان ترسیم می‌کنند. نیر

فرماندهان نظامی میدانی می گویند، نشانه جنگ با داعش است ولی مسؤولان سیاسی می گویند نشانه از این جنگ مقابله با نفوذ کشور عزیزمان ایران در شرق سوریه و قطع مسیر تهران-بغداد-دمشق-بیروت است.

واژه های کلیدی: سوریه | آمریکا | آمریکایی | دیرالزور | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog